Martina Hégrová

Martina Hégrová

teamleader HR klubu

m.hegrova@hrklubvse.cz

Co v klubu děláš?

Klub jsem před pár lety spoluzakládala. Za tu dobu se toho hodně změnilo, a to včetně mojí role. Začínaly jsme ve třech a organizovaly pár přednášek za semestr. Taková ta klasika – každý dělá všechno. Nyní nás je ale 15 a záběr máme mnohem širší. Tedy od klasického organizování akcí jsem přeorientovala svou pozornost zejména na interní členy, práci s nimi a projekty spojené s jejich rozvojem.

Co máš na klubu ráda a co naopak ne?

Na klubu mám nejraději ty lidi. Každý je originál :-), ale všichni máme nějaký společný jmenovatel, který nás spojuje (ať už je tím pohled na „HR“ tak trochu jinak nebo např. chuť vzdělávat sebe a ostatní). Velkou přidanou hodnotou je pak sdílení know-how a best practices mezi členy navzájem a též i společnostmi, se kterými spolupracujeme, díky kterým se dostaneme na místa, kam bychom normálně nezavítali.

Co je podle mě těžké, je motivovat nové studenty tak, jako jsme my, co jsme v klubu už dýl. Většina z nás kombinuje studium s prací, což je náročné samo o sobě, a když investujeme čas i do klubu, očekává se, že aktivní účast bude mít přidanou hodnotu a to je i mým cílem, aby jí tam každý pro sebe nějakou našel. Není to ale nic lehkého.

Co ti klub přinesl a co tě v něm motivuje dále být?

Co mi klub přinesl? Nespočet zkušeností, spoustu přátel, zajímavých kontaktů. Vážím si toho, že po cestě potkávám inspirativní lidi, jak z oboru, tak z řad našich klubáků. Co mě motivuje dál, je určitě naše vize sama o sobě, jelikož v ní prostě věřím, no a v důsledku samozřejmě projekty, které děláme. Pak mě osobně hodně těší, když vidím, jak se jednotlivci posouvají dál a že jim klub přinesl něco pozitivního do pracovního (či osobního) života a zůstávají s námi pak dál v kontaktu, ač už dostudovali.

Vana nebo sprcha? rozhodně sprcha, bez debat.

Superschopnost? chtěla bych mít možnost cestovat časem do minulosti. ne abych jí změnila, ale abych si mohla užít ty hezký chvíle znovu

Nejhorší vlastnost? je jich samozřejmě víc, ale co mě zrovna teď nejvíc štve je, že neumím dotahovat věci

Jsem kluk a chci Tě pozvat na rande. Jak si Tě získám? hmm, to byste se měli zeptat přítele 😀 ale bude to určitě smysl pro humor, že si umí taky ze sebe udělat srandu, měl by umět být spontánní a mít selský rozum.